Exkurze studentů do BTL

Stalo se již tradicí, že v rámci výuky na katedře mikroelektroniky chodíme na exkurze do výrobního provozu BTL v Benešově.

Firma se zabývá vývojem a výrobou elektroniky pro zdravotnictví a má zastoupení v 70 zemích na 5 kontinentech. Vývojové centrum sídlí v Praze, osazování desek plošných spojů a výroba mechanických dílů je v Benešově u Prahy. Mnoho našich absolventů nachází v této firmě zajímavou a smysluplnou práci. A nejen absolventů, nabízí začlenění studentů do vývojových týmů už během studia, odborné brigády a témata pro bakalářské a diplomové práce.

V zimním semestru se exkurze koná v rámci předmětu B2M34ZETABAB34BSP a v letním semestru v rámci předmětu A0B34PPN.

Provozem nás provází Ing. Tomáš Drbal, technický ředitel skupiny BTL, který stál u zrodu firmy a zná ji doslova do posledního šroubku. Typický správný absolvent FELu 🙂 Na fotkách ho najedete v černém triku s logem BTL na rukávu.

Během exkurze projdeme kompletní provoz. Začneme na stanovišti přípravy materiálu – desek plošných spojů a součástek pro osazování. Pokračujeme k osazování SMD – automatické nanášení pájecí pasty, osazovací automaty, pájení v peci (reflow) a pracoviště kontroly. Následuje osazování “thru hole” součástek a pájení vlnou. Elektronickou část zakončíme prohlídkou pracoviště testování, oživování a oprav. Poté se přemístíme do mechanické výrobní haly, kde na nás čekají navíječky transformátorů a cívek, frézy, soustruhy a lisy na plastové díly.

Na závěr exkurze potom proběhne diskuse v zasedací místnosti.

Chcete se také na cokoliv zeptat? Tak se přidejte k příští návštěvě!!!

Tomáš Drbal, Vít Záhlava